Wypowiedzenie umowy w Smartney

Windykacja Smartney

Smartney to jedna z firm pożyczkowych, która niejednokrotnie opisywaliśmy na naszym blogu. Wielu z Czytelników naszego bloga jednak wciąż ma pewne wątpliwości co do metod działalności firmy Smarteny, a w szczególności windykacji pożyczkodawcy. W tym wpisie chcemy rozwiać wszystkie Wasze wątpliwości.

Metody windykacji stosowane przez Smartney

Smartney stosuje standardowe metody windykacji zadłużenia, w tym wysyłanie wezwań do zapłaty za pośrednictwem e-mail, SMS oraz tradycyjnej poczty.

Charakterystyczną cechą windykacji Smartney jest fakt, że zazwyczaj wysyłane do dłużnika wiadomości nie są nacechowane agresją, czy też groźbami, jak to niestety bywa w przypadku kilku innych wiodących firm windykacyjnych.  Oczywiście, w wiadomościach wysłanych przez Smartney pożyczkodawca wskazuje na konsekwencje związane z brakiem spłaty zobowiązania (pozew do sądu oraz perspektywa egzekucji komorniczej).

Windykacja terenowa Smartney

W odróżnieniu od niektórych firm pożyczkowych, Smartney nie prowadzi windykacji terenowej. Tylko najwięksi gracze na rynku mają bowiem możliwości (przede wszystkim finansowe – zatrudnienie windykatora terenowego wiążę się ze sporymi kosztami).  Oznacza to, że dłużnicy Smartney nie muszą martwić się o możliwość odwiedzin windykatora terenowego w ich domach. Wiemy, że perspektywa wizyty windykatora terenowego może spędzać sen z powiek, niemniej prosimy się nie obawiać. Windykator, jeśli nawet miałby Was odwiedzić, to nie posiada jakiś większych uprawień, ponad to, że może z Wami porozmawiać i zachęcić do spłaty powstałego zadłużenia. Więcej na temat windykacji terenowej przeczytacie w poniższym wpisie:

Metody Windykacji Stosowane przez Smartney

Smartney stosuje standardowe metody windykacji zadłużenia, w tym wysyłanie wezwań do zapłaty za pośrednictwem e-mail, SMS oraz tradycyjnej poczty. Charakterystyczną cechą windykacji Smartney jest jej łagodny ton. Podstawowe komunikaty do dłużnika zawierają typowe argumenty, takie jak konieczność zapłaty długu w obawie przed podjęciem kroków sądowych przez Smartney.

Wypowiedzenie umowy pożyczki w Smartney

Wypowiedzenie umowy w SmartneyWypowiedzenie umowy pożyczki z Smartney oznacza, że pożyczkodawca – po upływie terminu wypowiedzenia – będzie mógł żądać zwrotu całości niespłaconego zobowiązania, mimo, że nie minęły terminy płatności kolejnych rat. Z wypowiedzeniem umowy mamy do czynienia wtedy, gdy dłużnik nie wywiązuje się z obowiązków nakreślonych umową. Oczywiście główną przesłanką uprawniającą do wypowiedzenia jest brak spłat rat w terminie. W umowach Smartney jest zastrzeżone, że brak spłaty dwóch rat uprawnia pożyczkodawcę do wezwania do zapłaty, a w razie braku reakcji dłużnika na wezwanie – do wypowiedzenia umowy pożyczki.

Zazwyczaj Smartney daje dłużnikowi  14 dni  na spłatę całkowitej kwoty zadłużenia przeterminowanego (co w konsekwencji doprowadzi do cofnięcia oświadczenia woli pożyczkodawcy o wypowiedzeniu umowy pożyczki).  Co się stanie, gdy nie spłacicie przeterminowanych rat i upłynie termin wypowiedzenia? Kompletnie nic. Odsetki za opóźnienie, tak jak były naliczane, tak będą naliczane dalej.  Po miesiącu nie zapuka do Waszych drzwi komornik, a Wasz rachunek bankowy nie będzie zajęty.

Co zrobić po wypowiedzeniu umowy pożyczki w Smartney? Należy cierpliwie czekać. Na sprzedaż zobowiązania do spółki Ultimo.

Czy niespłacona pożyczka w Smartney trafi do sądu?

Chociaż Smartney rzadko samodzielnie kieruje sprawy niespłaconych pożyczek do sądu, nie oznacza to braku ryzyka pozwu. Może zdarzyć się, że przed cesją zobowiązania do funduszu Ultimo, Smartney złoży pozew samodzielnie, licząc, że dłużnik nie odwoła się od wydanego nakazu zapłaty.   W przypadku sprzedaży długu firmie Ultimo, możliwe jest, że to ona złoży pozew przeciwko dłużnikowi. W takim przypadku, jedynym rozsądnym krokiem, jest złożenie sprzeciwu w elektronicznym postępowaniu upominawczym, co skutkować będzie umorzeniem postępowania.

Windykacja Smartney

Jak radzić sobie z pożyczką Smartney, której nie można spłacić?

W sytuacji, gdy spłata pożyczki Smartney wydaje się niemożliwa, ważne jest unikanie pochopnych decyzji. Nie należy szukać rozwiązań typu konsolidacja długu, co może prowadzić do jeszcze większego zadłużenia. Istnieją różne mechanizmy, które mogą pomóc w bezproblemowej spłacie realnego zadłużenia wynikającego z zawartej umowy pożyczkowej ze Smartney.

Nakaz zapłaty od Smartney – co dalej?

W przypadku, gdy otrzymacie nakaz zapłaty od Smartney lub od Ultimo, dajcie nam znać. Przy pomocy profesjonalnego pełnomocnika w osobie adwokata pomożemy Wam napisać sprzeciw od nakazu zapłaty, który w konsekwencji doprowadzi do umorzenia postępowania. Nie będzie to oznaczało, że dług zniknie, niemniej na tym etapie nie powstanie po Waszej stronie obowiązek spłaty zobowiązania powiększonego o  odsetki oraz naliczone koszty procesu.

 

Windykacja w Smartney – sprzedaż zobowiązania

Cesja Smartney do UltimoW przypadku niepowodzenia procesu windykacji, Smartney może sprzedać dług firmie Ultimo. To oznacza zakończenie procesu windykacji przez wierzyciela i otwiera nowe możliwości dla dłużnika. Oczywiście windykacja jako taka się nie zakończy, gdyż nowym wierzycielem zostanie fundusz Ultimo a to jeden z największych podmiotów na rynku skupujących niespłacone zobowiązania. Co daje Wam cesja do Ultimo? Bardzo dużo – możecie zakwestionować wysokość roszczenia, które składa się z ogromnej prowizji odsetek naliczonych niezgodnie z prawem. Możecie złożyć do nowego wierzyciela oświadczenie o sankcji kredytu darmowego, zamieniając tym samym kredyt w całkowicie darmowy, co skutkować będzie tym, że do spłaty pozostanie jedynie pożyczona kwota, w ratach zgodnych z pierwotnym harmonogramem.

Ugoda z Ultimo – nie polecamy takiego rozwiązania

Wiele firm oddłużeniowych proponuje swoim klientom ugodę z nowym wierzycielem. My natomiast wychodzimy z założenia, że na początku warto pomyśleć nad podważeniem zawartej umowy, co w konsekwencji doprowadzi do znacznej redukcji długu. Raz jeszcze podkreślamy, że umowy pożyczki w Smartney nie są w pełni zgodne z ustawą o kredycie konsumenckim, a pożyczkodawca zarabia na nieświadomych niczego konsumentach dość duże pieniądze. Dlaczego więc uznawać dług, skoro powstał on w wyniku naruszenia prawa?  Jedyna sensowna opcja to ugoda z Ultimo, która pozwala spłacać pozostałą do spłaty część całkowitej kwoty kredytu.

Ugoda z Ultimo –  jakie warunki będą akceptowalne?

Ugodę z Ultimo można podpisać samodzielnie poprzez zalogowanie się na portal e-ultimo.pl. Niemniej taka ugoda będzie dotyczyła całości zobowiązania. Dlatego warto pomyśleć nad wynajęciem w roli negocjatora profesjonalnego prawnika, który pomoże wynegocjować lepsze warunki spłaty. Ugoda z Ultimo może być dostosowana do Twoich możliwości finansowych, może wstrzymać naliczenie odsetek za opóźnienie, daje również gwarancję braku ciągłych telefonów od windykacji oraz redukuje ryzyko przegranej w sądzie do zera.

Nie będzie więc korzystnym dla dłużnika podpisanie ugody na całość zobowiązania, w którego skład wchodzi prowizja oraz nienależne odsetki. Korzystną dla dłużnika ugodą będzie natomiast potwierdzenie przez Ultimo, że dłużnik złożył skuteczne oświadczenie o sankcji kredytu darmowego, a do spłaty pozostaje jedynie kapitał pożyczki.

Sprawa w sądzie z Ultimo

Jest jeszcze jedna opcja. Wszystkie zarzuty czynione wobec wierzyciela można podnieść przed sądem. Powstaje wtedy szansa na to, że pozew Ultimo zostanie oddalone w całości – mimo braku spłaconego kapitału pożyczki.  Nie zagwarantujemy Wam, że uda się oddalić roszczenie w całości, niemniej nawet przy niekorzystnym wyniku sprawy nadal pozostanie możliwość podpisania ugody z Ultimo!

Pozew od Ultimo – u nas znajdziesz pomoc

Oferujemy usługi w zakresie reprezentacji dłużników przed sądem w sprawach z powództwa firmy Ultimo po cesji zobowiązań od Smartney. Nasi klienci wygrają z Ulitmo w sądzie! Jeśli otrzymaliście nakaz zapłaty od Ulitmo – odezwijcie się do nas poprzez formularz kontaktowy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Skontaktuj się z nami