windykator profi credit

Profi Credit koszty pożyczki

windykator profi creditPożyczka w Profi Credit to zdecydowanie nie polecany przez nas produkt. Zawarcie umowy z pożyczkodawcą z Bielska – Białej obwarowane jest bowiem  obowiązkiem zwrotu astronomicznych – w relacji do kwoty pożyczki – kosztów kredytu konsumenckiego, które sięgają maksymalnemu limitowi, który określony jest w art. 36a ustawy o kredycie konsumenckim. Czyli pisząc prościej – przed nowelizacją ustawy o kredycie konsumenckim pożyczka w wysokości 9 tysięcy generowała całkowitą kwotę do zapłaty w wysokości ponad 20 tysięcy złotych.  Teraz, po nowelizacji ustawy o kredycie konsumencki, maksymalny koszt pozoadsetkowy dla typowej pożyczki Profi Credit wynosi „trochę mniej”. Jak zawrzemy umowę trwającą 36 miesięcy, na podstawie której otrzymamy kwotę 9000 zł, maksymalny koszt pozaodsetkowy mógłby wynieść jedynie 3600 zł, co i tak stanowi sporą kwotę. Ustawodawca pozbawił Profi Credit 60% zysku z tytułu umowy pożyczki – najpewniej zaraz Profi Credit wymyśli sposób, żeby obejść prawo. Ile razy już w podobnych umowach zastrzegane były usługi dodatkowe, takie jak na przykład ubezpieczenie.

Wypowiedzenie umowy w Profi Credit – początek windykacji Profi Credit

Niekiedy sytuacja zmusza do wzięcia tak drogiej pożyczki. Brak zdolności kredytowej na otrzymanie oferty z banku i brak możliwości zawarcia umowy kredytowej o relatywnie niskim koszcie do spłaty to szansa dla takich firm, jak Profi Credit, na to, aby „złapać klienta”.  Badanie zdolności w firmach pozabankowych było dotychczas trochę mniej restrykcyjne. Dlatego też pożyczka dla zadłużonych w Profi Credit była możliwa, mimo, że potencjalny klient obsługiwał już wiele innych zobowiązań, a jego zdolności płatnicze się kończyły. Podpisanie takiej ryzykowanej umowy kończy się zawsze tak sam – wypowiedzeniem umowy pożyczkowej.  Wypowiedzenie umowy pożyczkowej jest konsekwencją braku spłaty zobowiązania w terminie wymaganych harmonogramem dołączonym do umowy pożyczki.  Wypowiedzenie umowy w Profi Credit to nadchodząca perspektywa uruchomienia procesu windykacji Profi Credit, która nie należy do najprzyjemniejszych.

Zanim Profi Credit wypowie umowę

wiadomośći od windykacji Profi CreditZanim Profi Credit wypowie Ci umowę, musi wezwać Cię do zapłaty. Obligatoryjnym etatem windykacji Profi Credit jest pisemne poinformowanie o zaległości. Najpewniej też windykacja Profi Credit kontaktować będzie się z Tobą telefonicznie, lub mailowo, albo poprzez wiadomości sms. Windykacja terenowa Profi Credit na tym etapie jeszcze się nie „uaktywnia”, ale możliwe jest, że wiadomości będą do Ciebie kierowane przez windykatorów Profi Credit, którzy w poźniejszym etapie windykacji odwiedzają dłużników. Jeśli obawiasz się odwiedzin windykatora Profi, to przed wypowiedzeniem umowy możesz być spokojny – nikt Cię nie odwiedzi. Oczywiście nie oznacza to, że masz bać się windykacji terenowej Profi Credit w późniejszym etapie Twoich zmagań z pożyczkodawcą.

Wypowiedzenie umowy w Profi Credit – szansa dla dłużnika?

Profi Credit windykuje zadłużenie, które jest niespłacone, a które stało się wymagalne. Wielu z Was zapewne pomyśli, że skoro pożyczkodawca wypowiedział umowę pożyczkową, tak teraz już jakakolwiek droga do korzystnego zamknięcia sprawy dla dłużnika i anulowaniu wysokich kosztów zostaje zamknięta. Nic bardziej mylnego. To szansa dla Ciebie, aby niezawisły sąd ocenił, czy koszty Twojej pożyczki są zgodne z prawem. Przed tym jednak musisz uzbroić się w odrobinę cierpliwości, bo pozew zostanie poprzedzony windykacją terenową. I tutaj właśnie wielu z dłużników popełnia błąd. Bojąc się wizyty windykatorów Profi, szukając kolejnej pożyczki, aby spłacić należność przed wypowiedzeniem umowy pożyczkowej i aby uchronić się przed wizytą windykatora. Brak reakcji na takie wezwanie do zapłaty może być jednak – w pewnych przypadkach – opłacalne. Spłata kapitału pożyczki, lub blisko spłaty tej kwoty, to bardzo duże prawdopodobieństwo uchylenia się od zapłaty kosztów pożyczki w sądzie. Niejednokrotnie udaje się również „ugrać” korzystny wyrok w sądzie, mimo braku spłaty kapitału! Jednakże tutaj ryzyko jest większe. Jeśli więc jesteś dopiero na początku spłaty pożyczki, obsługuj pożyczkę do momentu, gdy spłacisz już około 30% uzyskanej kwoty pożyczki. Wtedy też możliwe będzie pozwanie Profi Credit, lub oczekiwanie na pozew.

Lęk przed wizytami windykatorów Profi Credit

Zalegasz ze spłatą zadłużenia w Profi Credit. Dostajesz informacje na temat zbliżającej się wizyty windykatorów Profi. Z góry wiadomo, że taka wizyta nie będzie należała do najprzyjemniejszych. Panikujesz i boisz się konfrontacji. Czy oby na pewno taka postawa była właściwą?

Kim jest windykator terenowy Profi Credit?

Spójrz, kto jest Twoim nocnym koszmarem. Windykatorem Profi Credit jest zazwyczaj osoba, która współpracuje z pożyczkodawcą jako niezależny podmiot, prowadzący własną działalność gospodarczą, lub współpracujący z Profi Credit na podstawie umowy zlecenia. Ogłoszenia o pracę związane z wykonywaniem obowiązków windykatora terenowego Profi Credit wskazują w treści, że windykowanie dłużnika Profi Credit można potraktować jako dodatkowe źródło dochodu. Windykator Profi Credit zarabia na prowizjach od odzyskanych kwot. Dla Profi Credit jest to opłacalne rozwiązanie – firma nie musi zatrudniać windykatorów i opłacać związanych z tym kosztów. Co więcej, taki windykator odpowiada osobiście za swoje działania, w przypadku, gdy działa pod własną firmą (czyli gdy wykonuje działalność gospodarczą osobiście). A jak wiadomo, praktyki firmy Profi Credit związane z windykacją są różne i nie zawsze zgodne z prawem.

Windykacja terenowa Profi Credit

Działalność Profi Credit pod lupą UOKiK

Skargi od konsumentów związane z metodami windykacyjnymi Profi Credit są pokłosiem działania windykatorów terenowych Profi Credit, którzy niekiedy nie mają jakiegokolwiek doświadczenia związanego z negocjacjami z dłużnikami. Windykatorem może zostać pracownik marketu, albo taksówkarz. Profi Credit nie wymaga doświadczenia. Bo potencjalnego windykatora wszystkiego nauczy.

A czego uczy Profi Credit, na co zwraca uwagę Prezes UOKiK?

Groźby i obelgi – to, co czego nie powinno mieć miejsca w relacjach pomiędzy wierzycielem, a dłużnikiem, było (jest nadal?) wizytówką windykatorów terenowych Profi Credit. Komornik z Profi Credit? Brzmi absurdalnie, ale niektórzy windykatorzy Profi Credit uważali się za funkcjonariuszy państwowych. Niektórzy windykatorzy informowali również rodzinę dłużnika o zadłużeniu, ale także bliższych czy też dalszych sąsiadów! Takie działania Profi Credit są wedle Prezesa UOKiK nie do zaakceptowania.

Co może windykacja terenowa Profi Credit?

Katalog uprawnień windykatorów jest ograniczony. Windykator terenowy może próbować nawiązać kontakt z dłużnikiem i może spróbować zastać dłużnika pod miejscem zamieszkania. Może również wskazać na konsekwencje braku spłaty zobowiązania w terminie i poinformować o możliwości złożenia przez Profi Credit pozwu do sądu. Ma również prawo do tego, aby negocjować z dłużnikiem warunki spłaty zobowiązania.

Czego nie może robić windykacja Profi Credit?

Konsekwencją nieterminowych spłat rat pożyczki nie może być przyznanie windykatorowi do stosowania gróźb wobec dłużnika. Windykator Profi nie może również naruszać prywatności dłużnika – absolutnie niedopuszczalne byłoby wtargnięcie windykatora na posesję dłużnika. Niedopuszczalne jest również informowanie sąsiadów dłużnika, czy też okłamywanie dłużnika na temat wysokości zadłużenia. Oczywiście windykator nie posiada uprawnień komornika i nie może zająć Twojego majątku, ani sugerować, że posiada prawo do zrobienia spisu takiego majątku.

Windykator musi działać zgodnie z prawem

Masz prawo do prywatności. Masz również prawo do odmowy podjęcia jakichkolwiek rozmów z windykatorem. Windykator nie może nękać Cię telefonami ani kontaktować się z Tobą ze zbyt dużą intensywnością.

Przejdź do kontrataku

Potrafimy rozprawić się z takim nieuczciwym windykatorem. Nasi klienci śpią spokojnie – nie obawiają się wizyty windykatora Profi Credit, bo wystarczy skoordynowane działanie na kilku płaszczyznach i można wygodnie rozsiąść się w fotelu i czekać na pozew. A etap sądowy, który następuje po windykacji, to kroku ku temu, aby zamknąć zobowiązanie w Profi Credit raz na zawsze.

Windykacja Profi Credit nie daje spokoju?

Nie wiesz, czy rozmawiać z windykatorem Profi Credit? Napisz do nas – znamy rozwiązanie Twoich problemów!

Wybierz, z jakiej usługi chciałbyś skorzystać
Aby wysłać wiadomość, wyraź zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] otrzymaniu odmownej odpowiedzi na reklamację, należy uzbroić się w cierpliwość, nie ulec twardej windykacji Profi Credit i czekać na pozew z […]

trackback

[…] pewne sygnały wskazujące na to, że windykacja w Profi Credit może nie być na najwyższym poziomie. Problem z komunikacją i wsparciem może skomplikować […]

Skontaktuj się z nami