Pożyczkę Profi Credit można otrzymać bez większych problemów. Ba, nie trzeba mieć nawet większych dochodów, niż te przeciętne. Co więcej, nie jest obligatoryjne posiadanie jakiejkolwiek zdolności kredytowej. Ot, produkt uszyty na miarę klientów, dla których zamknięte są normalne źródła kredytowania. Profi Credit Polska to minimum formalności. Ale także maksimum kosztów. Pożyczka wysoce ryzykowana, gdyż jej spłata uwarunkowana jest stabilnymi dochodami. Pracownicy Profi Credit ze skrupulatnością odnotowują każdą zwłokę w płatnościach a w Polskę rusza armia windykatorów, którzy mówiąc wprost – nie należą do najmilszych.

Profi Credit udziela ryzykownych pożyczek

deklaracja wekslowa profi credit

Otrzymanie pożyczki ratalnej w przypadku Profi Credit jest uwarunkowane złożeniem odpowiedniego wniosku. Taki wniosek, jak już wspomnieliśmy, nie jest poddawany restrykcyjnej ocenie, gdyż klienta Profi Credit nie cechuje wysoka zdolność kredytowa do zaciągania nowych zobowiązań. Profi Credit wymaga jedynie podpisania deklaracji wekslowej oraz samego weksla – który stanowi zabezpieczenie spłaty pożyczki. Wniosek płynie z tego taki, że Profi Credit udziela pożyczek osobom będącym na skraju możliwości płatniczych, konsumentom, którzy szukają ostatniej deski ratunki, by móc spłacić inne zobowiązania. Jest raczej pewne, że otrzymasz pożyczkę Profi Credit, jeśli tylko nawiążesz kontakt z przedstawicielem klienta firmy Profi Credit. Jest również pewne to, że otrzymasz pożyczkę Profi Credit, jeśli tylko wykażesz jakiekolwiek dochody. Mimo tego, że Twój BIK ostrzega, że jesteś przekredytowany do granic możliwości.

Wziąć pożyczkę w Profi Credit to jak podpisać na siebie wyrok

Profi Credit wymaga również, aby potencjalny klient podpisał zgodę na potrącenie rat pożyczkowych z wynagrodzenia. Jest to kolejny sposób na to, aby zabezpieczyć spłatę pożyczki. Profi credit oferuje szybkie pieniądze, ale obwarowane szeregiem mocnych zabezpieczeń. Coś za coś, można pomyśleć. Skoro otrzymasz pożyczkę Profi Credit bez zdolności kredytowej, to przecież pożyczkodawca musi mieć pewność, że go spłacisz.

Przedstawicieli Profi Credit nie musisz szukać w najciemniejszych zakątkach internetu. Na stronie Profi Credit znajdziesz wszystkie informacje, które pomogą Ci w uzyskaniu finansowania. Pytanie jednak, czy warto zawrzeć umowę z Profi Credit?

Twój pakiet Profi Credit

Produktu Profi Credit nie poleca się osobom, które szukają wiarygodnego źródła finansowania

Kwota pożyczki we wniosku o pożyczkę w Profi Credit zazwyczaj to kilka tysięcy złotych, ale zdarzają się również takie umowy, które przenoszą na własność pożyczkobiorcy nawet i 25 tysięcy złotych. Koszt pożyczki, przed nowelizacją ustawy o kredycie konsumenckim wynosił zazwyczaj 100 % pożyczonej kwoty pożyczki. Koszt pożyczki w Profi Credit był – i jest – irracjonalnie wysoki. Jedyną stałą opłatą jest ta przygotowawcza, która wynosi 129 zł. Kolejnymi składnikami kosztów pożyczki jest opłata za „Twój Pakiet” oraz prowizja za udzielenie pożyczki. Działania Profi Credit są ukierunkowane na maksymalizację zysków z działalności, dlatego też firma pożyczkowa Profi Credit żąda odsetek także od kredytowanych kosztów pożyczki. Dlatego, jesli pożyczysz na przykład 10 tysięcy złotych, to odsetki będą naliczana od kwoty 20 tysięcy (10 tysięcy złotych które otrzymasz „na ręke” oraz 10 tysięcy kosztów, które będziesz musiał zapłacić

Koszt pożyczki w Profi Credit

Najwyższym kosztem pożyczki w Profi Credit jest prowizja. Prowizja oscyluje zazwyczaj w granicach 60-80% kwoty udzielonej pożyczki. Co do zasady, prowizja ma rekompensować Profi Credit różnego rodzaju koszty, które są niezbędne do tego, aby móc udzielić pożyczki konsumentowi. Oczywiśccie nie ma to jakiegokolwiek związku z prawdą, gdyż prowizja stanowi w rzeczywistości konkretny zysk firmy Profi Credit. W pozwach wytaczanych przeciwko konsumentom Profi Credit pisze, że tak wysoka prowizja zostaje zastrzeżona, bowiem Profi Credit musi zapłacić wysoki podatek CIT. No ale przecież, gdyby nie wysoka prowizja, tak nie byłoby wysokie podatku od przychodów Profi Credit, prawda?

Kolejny koszt pożyczki to opłata za „Twój pakiet”. Opłata ta ma wspomóc konsumenta, który będzie miał przejściowe trudności w spłacie pożyczki. Twój pakiet to takie korzyści jak odroczenie płatności dwóch kolejnych terminów płatności rat, lub bezpłatnego obniżenia o 50% maksymalnie czterech rat (które miały by być spłacone w dodanym do harmonogramu okresie). Twój pakiet to również przyspieszenie postawienia pożyczki do dyspozycji pożyczkobiorcy oraz pakiet powiadomień w formie wiadomości tekstowych, czyli popularnych sms. Czy pakiet jest adekwatny swojej ceny? Śmiemy wątpić.

Dodatkowo, firma pożyczkowa Profi Credit zastrzega w umowach również opłatę przygotowawczą w wysokości 129 zł. Wydaje się to być uczciwą ceną, niemniej i także w wypadku opłaty przygotowawczej jest to w mojej ocenie zbyt wygórowana cena. Zważywszy na to, że prowizja ma w części być wynagrodzeniem dla pracownika, lub pośrednika kredytowego, który działa w imieniu Profi Credit! A umowa pośrednictwa kredytowego, którą zawiera Profi Credit ze swoimi przedstawicielami zastrzega w treści, że wynagrodzenie dla pośrednika obejmuje również koszt czynności zmierzających do zawarcia umowy (a więc dojazd do klienta, czy tez wydruk umowy, która ma być później podpisana). Wysokie kwoty pożyczek w spółce Profi Credit są więc jednym słowem… naciągane. I nie znajdują racjonalnego uzasadnienia.

Firma pożyczkowa Profi Credit proponuje swoim klientom płatności ratalne. W przypadku braku płatności raty dla Profi Credit zostaną naliczone odsetki za opóźnienie. Wysokość odsetek za opóźnienie równa się wysokością maksymalnych odsetek za opóźnienie.

Jak wygląda windykacja w Profi Credit?

Oczywiście Profi Credit , gdy klient spóźnia się z płatnością i umowa grozi wypowiedzeniem, uruchamia windykację, która przybiera różne formy. Od mało przyjemnych telefonów do pracodawcy, po wizyty u sąsiada, który dowiaduje się o naszym długu. Tak, Profi Credit dzwoni do pracodawcy. Profi credit dzwoni również do sąsiadów. Byle tylko wywrzeć presję na dłużniku.

Umowę pożyczki z Profi Credit Polska S. A. podpisujesz na własne ryzyko. Jeśli chcesz mieć gwarancję nocnych koszmarów związanych z nachalną windykacją – to temat Profi Credit może wydawać się dla Ciebie optymalny.

Problemów związanych ze spłatą rat pożyczki może być bardzo dużo. Jednym z ostatnich może być nakaz zapłaty, który wystawi Sąd – w związku z tym, że nie wywiązałeś się z zawartej z Profi Credit umowy pożyczkowej. Profi Credit oferuje pożyczki niedopasowane do potrzeb konsumentów i duża ich część trafia do sądów. Profi Credit Polska udziela pożyczek tak drogich, że czasem są one niespłacalne.

Spłata pożyczki w Profi Credit – czy można się wywinąć i nie płacić horrendalnie wysokich kosztów?

Zawartych umów należy przestrzegać. Nie oznacza to automatycznie, że nie musisz przestrzegać tak niekorzystnej umowy, jak te zawierane z Profi Credit Polska. Polski system prawny umożliwia bowiem obronę przed roszczeniami takimi, jakie wysuwa Profi Credit. Profi Credit chwali się w sądach, że koszty ich pożyczek są legalne. Niemniej od dłuższego czasu większość sądów w Polsce uważa inaczej. I choć są niechlubne wyjątki (tak jak na przykład Sąd Rejonowy w Radomiu), to regułą jest, że konkretnie postawiony zarzut uratuje przed obowiązkiem spłaty rat pożyczki Profi Credit.

Czy można wygrać z Profi Credit?

Konsumenci zaciągający pożyczkę w Profi Credit wygrywają z pożyczkodawcą w sądzie. Firma udziela pożyczek konsumenckich, które w świetle prawa mogą być podważone. Jeśli Twoja umowa z Profi Credit została wypowiedziana – odezwij się do nas. Pomożemy Ci się rozprawić z Twoim długiem w Profi Credit raz na zawsze.

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] naszym małym rankingu drogich pożyczek pozabankowych nie może zabraknąć oczywiście spółki Profi Credit.  Umowy, które zastrzegają opłatę […]

trackback

[…] również zaznaczyć, że wierzyciele mogą łamać zbiorowe prawa konsumentów podczas procesu windykacji. W Polsce, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ma za zadanie […]

trackback

[…] Pożyczka w Profi Credit to zdecydowanie nie polecany przez nas produkt. Zawarcie umowy z pożyczkodawcą z Bielska – Białej obwarowane jest bowiem  obowiązkiem zwrotu astronomicznych – w relacji do kwoty pożyczki – kosztów kredytu konsumenckiego, które sięgają maksymalnemu limitowi, który określony jest w art. 36a ustawy o kredycie konsumenckim. Czyli pisząc prościej – przed nowelizacją ustawy o kredycie konsumenckim pożyczka w wysokości 9 tysięcy generowała całkowitą kwotę do zapłaty w wysokości ponad 20 tysięcy złotych.  Teraz, po nowelizacji ustawy o kredycie konsumencki, maksymalny koszt pozoadsetkowy dla typowej pożyczki Profi Credit wynosi „trochę mniej”. Jak zawrzemy umowę trwającą 36 miesięcy, na podstawie której otrzymamy kwotę 9000 zł, maksymalny koszt pozaodsetkowy mógłby wynieść jedynie 3600 zł, co i tak stanowi sporą kwotę. Ustawodawca pozbawił Profi Credit 60% zysku z tytułu umowy pożyczki najpewniej zaraz Profi Credit wymyśli sposób, żeby obejść prawo. Ile razy już w podobnych umowach zastrzegane były usługi dodatkowe, takie jak na przykład ubezpieczenie. […]

trackback

[…] Na wstępie napisze Ci, że ciesze się, że trafiłeś na stronę Planu Spłaty. Być może po przeczytaniu tego artykułu Twoja chęć do wnioskowania o pożyczkę w Profi Credit zniknie niczym śnieg po nadejściu wiosny. Absolutnie nie polecam Ci wnioskowania o pożyczke w Profi Credit! […]

trackback

[…] Sprawdź naszą recenzję pożyczki Profi Credit […]

Skontaktuj się z nami