Wizyta windykatora terenowego

Gdy windykator puka do drzwi

Nie ma to jak początek dnia, gdy za oknem świeci słońce, ptaszki śpiewają, a w Twoje drzwi puka… windykator terenowy z takiej firmy, jak na przykład Profi Credit.  Tak, ta nieproszona wizyta może wprowadzić nieco zamieszania.  A kiedy windykatorowi zdaje się, że pozjadał wszystkie rozumy, tym bardziej trzeba go przekonać, że nie jest mile widzianym gościem.

Windykator – komediant w przebraniu profesjonalisty?

Wizyta windykatora terenowego Czy słyszałeś o tym nowym filmie przyrodniczym pod tytułem „Groźny windykator w środowisku naturalnym”? Ok, żartujemy – takiego filmu nie ma (przynajmniej jeszcze nikt nie wpadł na nakręcenie takiego hitu), ale ostatnio jedna z naszych klientek miała nieprzyjemność spotkania z windykatorem, który wydawał się być mocno przekonany, że odgrywa główną rolę w tym nieistniejącym dziele sztuki filmowej.

Nie wiemy, jak to się stało, ale ów windykator wydawał się pożreć wszystkie rozumy świata i był przekonany, że w mgnieniu oka pozbawi naszej klientki domu, samochodu, kota, rośliny doniczkowej, a nawet jej ukochanej kolekcji kubków z różnych krajów. Próbował straszyć, manipulować, ba! Nie dał naszej klientce dojść do słowa.

Windykator to nie komornik

Ale zaraz, zaraz… Przecież windykator to nie komornik. Komornik to komornik, a windykator to… no właśnie, kto? Osoba, która próbuje przekonać Cię do spłaty długu, ale nie ma uprawnień do egzekwowania tego długu w taki sposób jak komornik sądowy. Windykator może negocjować, może próbować przekonać, ale nie może zająć Ci konta czy też nieruchomości. Ani Twojej kolekcji kubków.

Czy rozmawiać z windykatorem terenowym?

Tak więc, drogi Czytelniku, jeśli pewnego dnia do Twoich drzwi zapuka windykator terenowy niezachowujący się zbytnio profesjonalnie, serwując groźby rodem z filmów akcji, pamiętaj – masz swoje prawa! Na wielkiej szachownicy windykacji, windykator to raczej pionek niż król. Ma ograniczone ruchy i nie zawsze kontroluje sytuację. A Ty – jako dłużnik – masz doskonałe strategie obronne, które uchronią Cię przed matem.

Na koniec dodamy tylko jedno – jeśli kiedykolwiek poczujesz się zagrożony czy przestraszony działaniem windykacji, skonsultuj swoją sytuację z nami.  Sprawdź tez nasze wcześniejsze wpisy na blogu, gdzie opisaliśmy, jak działa windykacja terenowa, czy też jakie co tak naprawdę może windykator.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Skontaktuj się z nami