firma windykacyjna Alektum

Firma windykacyjna Alektum

Alektum to kolejny wierzyciel, którego działalność chcemy opisać na naszym blogu. Dostajemy od Was całą masę wiadomości, w których pytacie nas, co zrobić w przypadku, gdy otrzymacie wezwanie do zapłaty od Alektum. Firma windykacyjna Alektum skontaktuje się z Wami, jeśli posiadacie niespłacone zobowiązanie w Kuki, albo w Finbo. Zazwyczaj bowiem spółki Primastar i Ducatos (którzy działają pod markami Kuki oraz Finbo) dokonują cesji niespłaconych zobowiązań właśnie do Alektum.

Czym jest firma windykacyjna Alektum?

firma windykacyjna AlektumAlektum – w porównaniu do wiodących na rynku zakupu wierzytelności Prokury (fundusz od firmy windykacyjnej Kruk) i Ultimo – to relatywnie mała firma. Siedziba polskiego oddziału firmy windykacyjnej Alektum znajduje się we Wrocławiu. Alektum jest obecne na 14 rynkach całej Europy – biznes wymyślili szwedzi, a w Polsce Alektum zaczęło działać w 2006 roku. I znowu – jak to zazwyczaj bywa w wypadku firm windykacyjnych – w grupie Alektum jest kilka podmiotów, które są interesujące z Twojego punktu widzenia – jako osoby, do której Alektum wysyła wezwania do zapłaty. Twój dług w Kuki kupi Alektum Capital AG – fundusz mający siedzibę w Szwajcarii (więcej na temat funduszy przeczytać we wpisie poświęconym funduszowi Prokura obsługiwanemu przez spółkę Kruk).

Czy warto podpisać ugodę z Alektum?

W naszej ocenie podpisanie ugody z firmą windykacyjną Alektum zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od tego, czy Twój dług jest rzeczywisty. Może się bowiem okazać, że Alektum kupi Twoją pożyczkę z Loan Me. A jak wiadomo, pozabankowe pożyczki ratalne cechują się ogromnymi prowizjami. Nie ma więc sensu uznawać dług w zakresie wygórowanych prowizji. Być może namiętnie refinansowałeś swoje zobowiązanie w Kuki. Alektum kupuje także takie długi. Nie ma więc także najmniejszego sensu uznawać nowego wierzyciela i spłacać zobowiązanie, które być może zostało już spłacone samymi refinansowaniami.

Nakaz zapłaty od Alektum

Obsługą wierzytelności zakupionych przez fundusz Alektum Capital zajmuje się Alektum sp. z o. o. I właśnie ta polska spółka kierować będzie do Ciebie wezwania do zapłaty, czy też propozycję ugodowego zakończenia sprawy. Gdy windykacja na etapie polubownym okaże się bezskuteczna, to kolejnym krokiem będzie złożenie przez Alektum pozwu do sądu w Lublinie. Firma windykacyjna Alektum liczy na to, że większość nakazów zapłaty wydanych w elektronicznym postępowaniu upominawczym nie będzie wzruszona. Tak – mimo, że sąd poucza dłużnika o możliwości złożenia sprzeciwu – większość pozwanych nie korzysta z uprawnienia do złożenia sprzeciwu i godzi się na nakaz zapłaty, tym samym pozbawiając się szansy na uczciwy proces przed sądem rejonowym.

Alektum – sprzeciw od nakazu zapłaty

Jeśli uda Ci się z naszą pomocą złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty wydanego przez e-sąd, to istnieje prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, że w przeciągu kolejnych miesięcy otrzymasz przesyłkę z sądu z Twojego miasta. Tym razem nie będzie to jedynie nakaz zapłaty wraz z pozwem, ale również szereg dokumentów, które Alektum złoży wraz z pozwem jako dowody na istnienie i wysokość roszczenia. To czas na to, aby podjąć obronę procesową i spróbować zredukować dług w Alektum. Choć oczywiście nie ma gwarancji na to, że z Alektum wygra się z sądzie rejonowym, tak dobrze poprowadzona obrona może do tego znacznie przybliżyć.

Wygrana z Alektum

wezwanie zapłaty od AlektumKancelaria, z którą współpracuje Plan Spłaty, ma w swoim „portfolio” dziesiątki wygranych z Alektum spraw. Co oczywiście nie oznacza, że wszystkie sprawy, które Alektum wytacza przeciwko konsumentom są wygrane. W przeciwieństwie do innych firm oddłużeniowych, my przyznajemy, że czasem przychodzi nam przełknąć gorycz porażki na drodze sądowej. Wygrana w sprawie z Alektum jest zależna od wielu czynników. Zarówno do jakości złożonych w sądzie zarzutów, a także od kompletności dokumentów, które Alektum złoży jako dowody w sprawie.

Szanse na wygraną z Alektum rosną, gdy wierzyciel złoży do sądu niekompletne dokumenty, w którym będą zasadnicze braki rzutujące na prawidłowość twierdzeń pełnomocnika Alektum. Obsługa spraw sądowych w sprawach z powództwa Alektum w Plan Spłaty – w przeciwieństwie do innych kancelarii oddłużeniowych – nie polega na bezmyślnym kopiowaniu zarzutów w każdej sprawie. Ocenimy Twoja sprawę indywidualnie, a Twój pakiet zarzutów będzie stworzony specjalnie pod kątem dokumentów, które Alektum złoży do sądu w Twojej sprawie.

Sprawy z powództwa Alektum mogą być również wygrane, gdy Twoje zobowiązanie było refinansowane. Refinansowanie to proces, w którym nowy pożyczkodawca spłaca rzekomo Twoje pierwotne zobowiązanie, oczywiście za cenę solidnej prowizji, którą uiszczasz na konto pośrednika. Tak naprawdę chodzi w tym schemacie jedynie o to, aby obejść przepisy o kosztach maksymalnych. Refinansowania pożyczek trwały aż do wybuchu pandemii, która przyniosła zmianę przepisów. Oczywiście pożyczkodawcy – w tym także ci od Kuki i Finbo – znaleźli sposób na ominięcie nowych przepisów. Konsument narażany jest na zapłatę prowizji za… zbadanie zdolności kredytowej. Do zbadania zdolności kredytowej zatrudniana jest kolejna spółka, która potwierdza, że pożyczkobiorca ma zdolność kredytową do spłaty pożyczki po kolejnych 30 dniach. Oczywiście nie odbywa się to za darmo – należy bowiem uiścić opłatę prowizyjną. Zmienia się tak naprawdę nazwa całego procederu, gdyż jego celem jest obciążenie konsumenta prowizją, którą nie można zastrzec w normalnej umowie pożyczki. Alektum skupuje takie nielegalne umowy pożyczki i żąda zapłaty nawet, gdy dłużnik spłacił już dawno temu zobowiązanie, kupując co miesiąc kolejny raport o jego zdolności kredytowej.

Pomożemy Ci wygrać z Alektum

Jeśli Alektum kupiło Twój dług, to bardzo ważna jest analiza Twojej sytuacji.  Pamiętaj – bezmyślne reagowanie na wezwanie do zapłaty kierowane do Ciebie w wiadomości e-mail przyniesie więcej szkód, niż pożytku. Skontaktuj się z nami i sprawdź, jak można rozwiązać problem Twojego długu, który trafił do firmy windykacyjnej Alektum.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Skontaktuj się z nami