wyrok Sądu Rejonowego we Wschowie - Smart AI

Co to za firma Smart AI?

Firma Smart AI nie ma nic wspólnego ze sztuczną inteligencją, jak można byłoby wnioskować z nazwy. Poniekąd można jednak stwierdzić, że przedrostek „smart” w nazwie firmy ma pewien związek z rzeczywistością. Smart możemy przetłumaczyć jako „zdolny” lub „elegancki”. I fakt, sposób na prowadzenie działalności przez firmę Smart AI musiał wymyślić co najmniej ktoś zdolny. Ktoś, dla kogo liczy się tylko kasa, a nie dobro klientów (ten „ktoś” to zapewne grupa inwestorów, którzy chcieli po prostu uszczknąć trochę kasy z ogromnego rynku windykacji). Drugi fakt jest taki, że sposób na robienie pieniędzy przez SMART AI być może być uznany za elegancki. Elegancko bowiem firma robi „w konia” dłużników, którzy podpisują – bez jakiegokolwiek zastanowienia – ugodę ze Smart AI. I dają zarobić Smart AI grubą kasę. Schemat działania Smart AI jest bowiem prosty. Znaleźć pakiet niespłaconych wierzytelności, zaproponować ułamek procenta ich wartości pierwotnemu wierzycielowi, wcisnąć dłużnikowi ugodę – a jak ta nie będzie realizowana, to złożyć pozew do sądu.

Nie podpisuj ugody ze Smart AI bez kompleksowej analizy sytuacji

Ugoda to sytuacja w której obie strony idą na ustępstwa. To, że Smart AI rozłoży Twój dług na raty, to żadne ustępstwo. Przecież Twoja pierwotna pożyczka też mogła być spłacana w ratach. I brak płynności finansowej zdecydował za Ciebie, że pożyczkodawca wypowie umowę, mimo, że dalej chciałbyś realizować spłaty, ale najzwyczajniej w świecie zabrakło Ci pieniędzy. Negocjacje z wierzycielem to przedstawienie swojej sytuacji, dalej przedstawienie propozycji i oczekiwanie na kontrofertę ze strony wierzyciela. Dopiero znalezienie konsensu (który zazwyczaj znajduje się na „środku drogi”) i zaakceptowanie warunków przez obie strony, w której każda coś wygrywa, może być uznane za ugodę. Ugodę nie jest uznanie długu co do zasady i co do wysokości. Jak Smart Ai kupi pożyczkę, która zastrzega 100% kosztów, czasami w kwocie kilku tysięcy złotych, to czemu nie zakwestionować takiego długu w sądzie?

Smart AI kupuje roszczenie o zwrot niespłaconej pożyczki w Supergrosz

SuperGrosz zapewnia możliwość uzyskania pożyczki na raty aż do 20 000 zł, chociaż dla osób, które korzystają z ich usług po raz pierwszy, limit wynosi 12 500 zł. Niezależnie od tego, czy to pierwsza umowa pożyczki, czy już kolejna, najdłuższy czas spłaty ustalony jest na 50 miesięcy. Aby skorzystać z tej oferty, musisz być co najmniej 21-letnim obywatelem Polski. Wymagane dokumenty to jedynie ważny dowód osobisty, aktualny numer komórkowy oraz posiadanie czynnego konta bankowego. Nic, tylko zawierać umowy i brać pieniądze. Haczyk tkwi w tym, że Supergrosz oferuje bardzo drogie pożyczki. Minimum formalności związanych z zawarciem umowy Supergrosz rekompensuje sobie przerzuceniem na konsumenta całego ryzyka prowadzenia działalności gospodarczej. Bo zastrzeżona umową prowizja, ma niby odzwierciedlać szereg kosztów, które pożyczkodawca musi zapłacić, aby móc oferować swoje pożyczki. Oczywiście Supergrosz, tak jak i inni gracze na rynku, nie napiszą wprost, że ogromna prowizja to po prostu ich zysk (a tak jest w rzeczywistości).

Drogie pożyczki generują ogromne koszty. Drogie pożyczki są zazwyczaj oferowane osobom, które nie posiadają zdolności kredytowej, lub mają tyle kredytów, że kolejna umowa to przysłowiowy gwóźdź do ich finansowej trumny. Drogie pożyczki zazwyczaj są sprzedane, jeśli nie są obsługiwane w terminie. I tutaj na scenę wchodzi Smart AI. Niespłacona w terminie pożyczka? Spokojnie, podpisz z nami ugodę. Nie jesteśmy jak Twój wierzyciel, pomożemy Ci wyjść z trudnej sytuacji.

Dłużniczka nie akceptuje propozycji ugody. Postanawia walczyć w sądzie

Umowa zawarta przez naszą klientkę dotyczyła pożyczki ratalnej na kwotę 8000 zł. Ostateczny koszt tej pożyczki, który miał zostać spłacony, wynosił 21 776,76 zł. Niestety, pożyczka nie była spłacana regularnie i została wypowiedziana. Z tego powodu, Aiqlabs (pożyczkodawca, który działa pod marką Supegrosz) zdecydowało się sprzedać wierzytelność firmie Smart AI. Następnie podpisano umowę cesji, która formalizowała ten zakup. Dłużniczka dostała wezwanie do zapłaty od Smart AI i szereg wiadomości dotyczących możliwości zawarcia ugody. Zasugerowaliśmy naszej klientce, że mimo braku spłaty kapitału pożyczki, zasadnym będzie walka w sądzie o oddalenie całkowite.

Sąd oddala powództwo o 21 371,31 zł!

Wierzyciel wytoczył przeciwko rzekomej dłużniczce sprawę sądową, żądając spłaty zaległej kwoty. Po dokładnej analizie dokumentów i zarzutów pozwanej, sąd zdecydował o oddaleniu powództwa. Nasza klientka nie musi więc oddawać sporej kwoty. Bo aż 21 370,71 zł. Oczywiście Smart AI ma możliwość apelacji od przegranego wyroku, niemniej w naszej ocenie apelacja nie odniesie skutku. Zarzuty pełnomocnika pozwanej były na tyle solidne, że powództwo mogło zostać oddalone z co najmniej kilku przyczyn i nie chodzi tutaj o brak legitymacji czynnej, czy też ogromne koszty pożyczki. Co więcej, sąd zobowiązał pełnomocnika pozwanej do przedłożenia historii rachunku pozwanej. Powód nie potrafił bowiem wykazać, że doszło w ogóle do przelewu przedmiotu pożyczki. Mimo tak jasno postawionego zobowiązania (brak przedłożenia wyciągu z rachunku bankowego poczytywany jest jako przyznanie, że doszło do zawarcia umowy pożyczki), sąd uznał, że powództwo nie jest zasadne.

Masz dług w Smart AI?

Jeżeli masz niespłacony dług w firmie Smart AI i nie wiesz, jak zorganizować jego spłatę, istnieje rozwiązanie. Brak spłaty tego długu i walka w sądzie. Oczywiście nie sugerujemy, aby nie spłacać długów. Sugerujemy jedynie to, że aby powstał obowiązek zapłaty długu, to musi być on stwierdzony prawomocnym wyrokiem sądu. Każda, chociażby najmniejsza, wątpliwość dotycząca wysokości i zasadności długu, powinna zastopować chęci zawarcia ugody ze Smart AI.

Współpracując z Plan Spłaty, masz szansę na uniknięcie dodatkowych kosztów i problemów prawnych, które mogą wyniknąć z niewłaściwego zarządzania długiem. Dzięki profesjonalnemu podejściu i doświadczeniu w dziedzinie finansów,bycie dłużnikiem nie musi być aż tak stresujące!

wyrok oddalający SMART Ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Skontaktuj się z nami