ugoda z Obligo

Jeśli posiadasz zobowiązanie w jednej wiodących firm pożyczkowych to istnieje prawdopodobieństwo, że roszczenie o zwrot takiej pożyczki zostało nabyte przez Smart AI, które jest obsługiwane przez firmę Obligo. Najpewniej też, w pewnym momencie procesu windykacji nowego wierzyciela otrzymałeś od Obligo propozycję przeprowadzenia mediacji. Jeśli posiadasz więc niespłacone zobowiązanie w Obligo, sprawdź czym prędzej swoją skrzynkę e-mail (a najlepiej folder spam). Być może otrzymałeś od Obligo propozycję przeprowadzenia mediacji, które zakończą się ugodą – a tym samym uniknięciem długotrwałego procesu w sądzie i ryzyka przegranej.

Czym są mediacje z Obligo?

Mediacje w Obligo to szereg rozmów na temat spłaty zobowiązania, które są przeprowadzane przez mediatora sądowego, ustalonego i wyznaczonego przez Obligo. W całym procesie mediacji nie podejmuje się rozmów z windykatorem, a jedynie z mediatorem, która w założeniu ma być osobą bezstronną. W trakcie mediacji oczywiście mediator nie narzuci Ci warunków wierzyciela, ale będzie dążył do tego, aby strony znalazły wspólny konsensus.

Czy warto przeprowadzać mediacje z Obligo?

mediacje Obligo

Ugoda zawarta z wierzycielem pozwoli Ci na spłatę zobowiązania w ustalonych i wygodnych dla Ciebie ratach. Ale tutaj pojawia się dość istotna uwaga – jeśli podpiszesz ugodę z Obligo, to zamykasz sobie drogę do tego, aby bronić się przed roszczeniem w sądzie. Ugoda to bowiem pisemne uznanie przez Ciebie zadłużenia. Podjęcie decyzji o mediacjach musi być dokładnie przemyślane.

Czym jest ugoda?

Artykuł 917 Kodeksu cywilnego reguluje instytucję ugody, która polega na dobrowolnym porozumieniu stron mających spór w celu jego rozwiązania. Zgodnie z artykułem 917 Kodeksu cywilnego, ugodę można zawrzeć na piśmie lub ustnie przed sądem lub innym organem właściwym do rozstrzygania danego rodzaju sporu. Ugoda musi być wolna od wad woli i musi opierać się na wzajemnym ustępstwie stron. Ugoda ma charakter prawnie wiążący dla stron, co oznacza, że po jej zawarciu strony są zobowiązane do przestrzegania jej postanowień. W przypadku naruszenia ugody, strona, która poniosła szkodę, ma prawo dochodzić jej wykonania na drodze sądowej.

Kiedy nie warto przeprowadzać mediacji z Obligo?

Jeśli Twoja pożyczka była refinansowana, to absolutnie odradzamy, abyś zaczynał mediacje z Obligo. Sądy co do zasady roszczenia o zwrot refinansowanych pożyczek oddalają w całości. Tym bardziej, że prezes UOKiK wydaje już coraz więcej decyzji wskazujących na to, że refinansowanie do praktyka naruszająca zbiorowe interesy konsumentów. Sprawdź dokładnie, czy w momencie udzielenia pożyczki posiadałeś zdolność kredytową do zawarcia umowy z pożyczkodawcą. I tutaj znowu należy podkreślić, że złożony w sądzie zarzut nieważności umowy sprawi, że roszczenie Obligo zostanie oddalone w całości.

Jeśli nie wiesz, czy podjąć decyzję o mediacjach z Obligo, napisz do nas. Postaramy się wybrać dla Ciebie najlepsze rozwiązanie. Mamy doświadczenie w sprawach sądowych wytaczanych przeciwko konsumentom przez Obligo i wiemy w jakich sytuacjach mediacje z Obligo okażą się lepszym wyjściem, niż obrona procesowa.

Jak rozpocząć mediacje z Obligo?

mediacje z ObligoMediacje z Obligo rozpoczynają się od elektronicznego zaproszenia, które zostaje wysłane od mediatora Pawła Trybuchowskiego, który posiada dość spore doświadczenie w branży windykacyjnej.

Jeśli chciałbyś negocjować spłatę swojego długu z mediatorem, możesz również skorzystać z naszej pomocy. Pełnomocnik, którego Ci ustanowimy, zna rynek windykacyjny od podszewki. Może więc wytoczyć naprawdę ciężka działa w negocjacjach z Obligo i zakończyć mediacje z dobrym dla Ciebie skutkiem. Pewnie w głowie pojawia się myśl, ile zapłacę za mediacje z Obligo? Takie mediacje są dla Ciebie darmowe.

Co bardziej się opłaca – mediacje z Obligo czy droga sądowa?

Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Dla osoby, która mieszka w Radomiu, mediacje z Obligo mogą stanowić ratunek przed pozwem do sądu rejonowego – Sąd Rejonowy w Radomiu bowiem raczej takie sprawy kończy zasądzeniem. O ile więc nie uda się takiego mieszkańca Radomia przeprowadzić do innego miasta, by tam była rozpatrzona jego sprawa, tak mediacje z Obligo mogą być furtką, która uchroni dłużnika od obowiązku zapłaty wysokich kosztów procesu. Z drugiej strony, także przed sądem można złożyć wniosek o rozłożenie zasądzonego roszczenia na raty, ze względu na sytuację materialną. Jak zwykle więc bywa – na początku trzeba przeanalizować sytuację, a potem dopiero podjąć decyzję o wyborze rozwiązania.

Obligo kupiło Twój dług? Sprawdź, jak możesz zredukować swoje zadłużenie

Wziąłeś kiedyś pożyczkę, którą kupiło Obligo i zastanawiałeś się, czy umowa, którą podpisałeś jest dla Ciebie korzystna? Teraz już nie musisz się martwić, bo Plan Spłaty przeanalizuje Twoją sprawdzi Twoją umowę pod kątem zgodności z prawem. Nasz zespół doświadczonych ekspertów dokładnie przeanalizuje każdy punkt umowy, abyś miał pewność, że wszystko jest jasne i przejrzyste. Sprawdzimy również, czy można na drodze sądowej podważyć umowę cesji, która dotyczy Twojej pożyczki.

Skontaktuj się z nami już dziś i zyskaj spokój i pewność siebie w swoich finansach!




Zdjęcie od Scott Graham witryna: Unsplash
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Ai proponuje dłużnikom uczestnictwo w mediacjach, które mogą być zakończone ugodę i porozumieniem, w którym dłużnik uznaje nowego wierzyciela, dług i zobowiązuje się do spłaty całości […]

Skontaktuj się z nami