Plan spłaty zobowiązań

Plan spłaty zobowiązań to początek końca Twoich problemów

To pierwszy krok ku temu, abyś w przyszłości mógł w końcu odetchnąć i nie budzić się ze świadomością zadłużenia, który spędza Ci sen z powiek. Pytanie brzmi – czy chcesz zostawić swoje długi za sobą?

Nie chcemy, abyś zapominał o długach. Rozmawialiśmy z setkami dłużników. Każdy z nich, prędzej, czy później, postanawiał, że wyrzuci długi ze swojego życia i nie będzie się nimi przejmować. Ucieknie za granicę. Wejdzie do szarej strefy, gdzie nie dopadnie go komornik. „Wyprzeda” swój majątek. A potem będzie śmiać się wierzycielom w twarz. Takiego podejścia nie polecamy. Nie chcemy, abyś unikał konfrontacji ze swoimi długami, niczym Najman swoich przeciwników na macie. O ironio – Najman przeniósł swój talent do unikania przeciwników w oktagonie także na kanwę swojego życia osobistego, bo jest zadłużony po uszy i unika wierzycieli jak może. Chcemy, abyś stawił czoła problemom. Plan spłaty zobowiązań będzie Ci przypominał o Twoich długach – o tym, jak jeden za drugim, redukują się do momentu, aż całkowicie znikną.

Równie nieakceptowalne jest dla nas chowanie głowy w piasek niczym strusie. Choć strusie nigdy głowy w piasek nie chowają, a zwrot „chować głowę w piasek niczym struś” jest niczym innym jak błędnym mitem – przyjmijmy jednak , że to bardzo dobre porównanie. Nie lubimy, jak dłużnik – kolekcjoner, chowa kolejne nakazy z sądu do szuflady, po czym o nich zapomina. Wartość dokumentów z sądu nie wzrośnie niczym wartość unikatowych znaczków pocztowych – jedynie, co wzrośnie, to suma Twojego długu, do którego będzie trzeba doliczyć koszty egzekucji komorniczej. Twój plan spłaty zobowiązań to konkretna strategia działania. Kontratak z myślą o pełnym zwycięstwie.

Chcemy, abyś nie był bierny i podjął działania

Chcemy, aby Twoja motywacja nie kończyła się jedynie na pójściu do sklepu spożywczego, wydaniu ostatnich pieniędzy i pomyśleniu „jakoś to będzie”. Mimo, że żyjemy (prawdopodobnie) w wolnym i demokratycznym kraju, tak Twoja wolność – jako osoby zadłużonej – jest zdecydowanie ograniczona. I nie chodzi tu tylko o Twoją finansową wolność. Długi zamknęły Ci sporą ilość drzwi, za którymi były nowe możliwości na zmianę Twojego życia na lepsze. Nie martw się, te drzwi nie są zamknięte na cztery spusty – co więcej, masz już klucze, by je otworzyć. Nie wiesz po prostu, który klucz pasuje do których drzwi. Pomożemy Ci uporządkować Twoje życie w ten sposób, że z bałaganu, które długi wprowadziły do Twoich codziennych spraw, zostanie tylko mgliste wspomnienie. Chcemy, abyś był wolnym człowiekiem i korzystał z życia w sposób, który chcesz. Chcemy, abyś był kowalem swojego losu. Plan spłaty zobowiązań zrzuci kajdany Twojego finansowego niewolnictwa.

Wiemy, że się boisz. Boisz się, że za swoje długi trafisz do więzienia. Boisz się, że przez Twoje nieodpowiedzialne zachowania ucierpią Twoi bliscy. Boisz się sądu i czyhających za rogiem windykatorów. Część Twoich obaw znajduje racjonalne wytłumaczenie. Rzeczywiście, jeśli zignorujesz Twoje długi, to może to wpłynąć na Twoich najbliższych – nikt przecież nie chce dostać w spadku mieszkania i przy okazji długu w wysokości przewyższającej wartość lokalu. Niemniej pamiętaj, że strach ma wielkie oczy. Cały ten windykacyjny tumult to jedne wielkie Truman Show. Narracja, że windykator znajdzie Cię choćby na końcu świata i zedrze z Ciebie ostatnie pieniądze, możesz włożyć pomiędzy bajki.

Chcemy, abyś odrzucił strach. Spojrzał na wszystko racjonalnym okiem

Skuteczny plan spłaty zobowiązań pokaże Ci, że Twój strach – w większości przypadków – nie był uzasadniony. Nie jesteśmy kolejnymi „cudakami”, którzy powiedzą Ci: „spokojnie, będzie lepiej”, wezmą od Ciebie kasę, rozwiążą być może jeden z Twoich problemów, zostawiając Cię z dziesięcioma nowymi. Chcemy pokazać Ci, że „zamordowanie” Twoich długów niesie ze sobą potężną dawkę energii – przypuszczalnie większą, niż siła najmocniejszej bomby atomowej.

Ty musisz znaleźć w sobie motywację do zmiany swojej sytuacji. Musisz zmienić swoje myślenie. Musisz uwierzyć w to, że trud, który włożysz w wyjście z zadłużenia, się opłaci i zaprocentuje w przyszłości. Resztą zajmiemy się my.

Ułożymy Ci skuteczny plan spłaty zobowiązań, którego realizacja raz na zawsze zakończy Twoje finansowe problemy

Pamiętaj jednak, że wyjście z długów nie może być celem samym w sobie. Chcemy, abyś nauczył się skutecznego funkcjonowania w zmieniającym się otoczeniu. Chcemy, abyś wyciągnął wnioski po realizacji swojego planu spłat i szedł przez życie jako wolny człowiek, potrafiący planować i reagować w kryzysowych sytuacjach inaczej, jak zawieraniem kolejnej umowy pożyczki pozabankowej. Dzięki planowi spłaty zobowiązań będziesz potrafił kontrolować swoje wydatki. Umiejętnie tworzyć budżet, przewidując przyszłe wydatki i odkładając na ten cel pieniądze.

Pamiętaj jednak, że wyjście z długów nie może być celem samym w sobie. Chcemy, abyś nauczył się skutecznego funkcjonowania w zmieniającym się otoczeniu. Chcemy, abyś wyciągnął wnioski po realizacji swojego planu spłat i szedł przez życie jako wolny człowiek, potrafiący planować i reagować w kryzysowych sytuacjach inaczej, jak zawieraniem kolejnej umowy pożyczki pozabankowej. Dzięki planowi spłaty zobowiązań będziesz potrafił kontrolować swoje wydatki. Umiejętnie tworzyć budżet, przewidując przyszłe wydatki i odkładając na ten cel pieniądze.

Bez pokonania strachu i ułożenia planu spłaty zobowiązań Twoja pętla finansowa będzie nadal się zaciskać. Nie zagwarantujemy Ci jednak, że Twoje wszystkie długi znikną. Być może, chcąc zrobić kolejny krok w realizacji planu spłaty zobowiązań, przyjdzie Ci przełknąć gorycz porażki, bo jedna z zalecanych przez nasz metod działania okaże się akurat w Twoim wypadku błędna. Pamiętaj jednak, że przegrana bitwa nie oznacza, że przegrasz całą wojnę.

Możemy Ci jednak zagwarantować, to że na swojej drodze ku finansowej wolności będzie więcej pozytywów niż negatywów. Uda Ci się zamknąć najbardziej pilne zobowiązania. Komornik zakończy egzekucję Twojego konta, a Ty odzyskasz zapłacone przez siebie środki. Wygrasz z wierzycielem w sądzie, a po złożonych reklamacjach kolejne pieniądze zasilą Twoje konto bankowe.

Jeśli dotrwałeś do końca tego wpisu i postanowiłeś raz na zawsze skończyć ze swoimi długami, to nie pozostaje Ci nic innego, jak zakasać rękawy i wziąć się do roboty. Zamów u nas swój plan spłaty zobowiązań i skończ raz na zawsze z długami!

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] na odwagę i  został wykonany ten pierwszy krok a o długach dowiedziała się Twoja rodzina, to zostaje uporządkować Twoją sytuację od strony formalnej. W tym wpisie dowiesz się, czy Twój współmałżonek będzie odpowiedzialny za Twoje długi – a […]

trackback

[…] sytuacja. Zrób rachunek sumienia i przypomnij sobie, ile razy, zanim została podjęta Twoja decyzja o wyjściu z długów, korespondencja z sądu została przez Ciebie odebrana i rzucona w najdalszy kąt Twojego […]

trackback

[…] Metod na pozbycie się długów jest kilka. Pamiętajmy jednak, że pozbycie się długu nie polega na bezprawnym unikaniu jego spłaty. Wszystkie metody, które  stosujemy, są w pełni legalne. Jeśli Twój dług zniknie, to jedynie poprzez wykorzystanie Twoich praw jako dłużnika. […]

Skontaktuj się z nami