dłużnik wygrywa z Efficenter

Wygrywamy w sądzie z Efficenter

Nie tak dawno na blogu opisaliśmy pokrótce, jak działa firma Efficenter i jak poradzić sobie z zadłużeniem w Efficenter. Nie minęło dużo czasu, a możemy opublikować korzystny dla naszej klientki wyrok, który zapadł w sądzie rejonowym w Środzie Śląskiej. Oczywiście nie ma większego sensu, aby opisywać każdy wyrok, w którym sąd oddala powództwo – nie starczyłoby nam na to czasu! Tak, codziennie spływają do nas informacje na temat wygranych spraw w całej Polsce, także w sprawach z powództwa Efficenter.

Dlaczego więc chcielibyśmy przedstawić Wam sprawę, w której wygraliśmy z Efficenter przed sądem rejonowym? Bowiem jest to sprawa ciekawa z dwóch względów. Po pierwsze, nasza klientka pierwotnie trafiła pod „opiekę” sporej kancelarii oddłużeniowej, która reklamuje się jako gwarant umorzenia 90% chwilówek i 70% kredytów bankowych. Po drugie, roszczenie, którego zwrotu domagało się Efficenter, dotyczyły refinansowanej pożyczki, na którą nasza klientka nie wyraziła świadomej zgody.

Czy warto powierzyć dwoje sprawy kancelarii oddłużeniowej?

Zapewne zastanawiacie się, dlaczego pozwana zdecydowała się zerwać współpracę z wiodącą kancelarią oddłużeniową i powierzyć swoje sprawy nam? Przyczyna jest prosta. Kancelaria, która obsługiwała sprawy naszej klientki kompletnie ignorowała wiadomości, które nasza klientka do nich wysyłała. Dłużniczka nie mogła doprosić się o informacje na temat stanu swoich spraw. Tak naprawdę w jej sprawach nic się nie działo. Przez miesiące „współpracy” klientka firmy oddłużeniowej płaciła spory abonament, a jedyne zalecenie, jakie dostała od swoich opiekunów, to zaprzestanie spłat i oczekiwanie na sąd.

Czy to brzmi jako plan na oddłużanie?

Absolutnie nie! Firma oddłużeniowa wykorzystała po prostu niewiedzę naszej klientki, która została wprowadzona przez rzekomych ekspertów w błąd. Nikt bowiem nie ma prawa zagwarantować komuś, że na pewno jego długi będą umorzone!

Ratujemy sytuację naszej klientki

Analiza wysłanych przez firmę oddłużeniową pism procesowych utwierdziła nas w przekonaniu, że kancelaria oddłużeniowa, z której usług korzystała nasza klientka, wysyła do sądu sztampowe pisma, które nie dotykają szeregu ważnych kwestii dotyczących dochodzonego w sądzie roszczenia! Termin rozprawy zbliżał się nieubłaganie, a nasza klientka podjęła słuszną decyzję o tym, żeby do sprawy umocować adwokata, z którym współpracujemy.

 

Argumenty Efficenter okazały się niewystarczające

wygrana w sądzie z Efficenter

Pełnomocnikowi pozwanej udało się zanegować twierdzenia pełnomocnika Efficenter. Wykazaliśmy w piśmie kierowanym do sądu, że refinansowanie to nic innego jak próba obejścia prawa i pozwana na żadną umowę nie wyrażała zgody. Dokumenty, które przedłożyło Efficenter, nie tworzyły logicznej i spójnej całości. Zasadne wątpliwości budziła legitymacja czynna powoda. Wykazaliśmy, że Efficenter takiej legitymacji nie posiada. Skoro bowiem Efficenter decyduje się na zakup takich nieistniejących umów, to ponosi odpowiedzialność za swoje działanie! Nie może być przecież w państwie prawa przyzwolenia na nieuzasadnione zyski kosztem konsumenta, który został wprowadzony w błąd co do rzeczywistej natury stosunku prawnego, który zawarł z pożyczkodawcą. Nasza klientka była bowiem przekonana, że wpłaca pieniądze na przedłużenie terminu spłaty, a nie na otwarcie nowej umowy!

Ponad tydzień po dostarczeniu pisma procesowego do sądu, Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej oddalił powództwo w całości. Do przerwy wygrywamy więc 1:0! Efficenter najpewniej od niekorzystnego wyroku złoży apelację, dlatego wyrok nie jest jeszcze ostateczny. Niemniej zważywszy na braki dowodowe i nieuczciwą praktykę rynkową, jaką jest mechanizm refinansowania, apelacja strony powodowej nie może odnieść skutku.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] długów, który niekiedy jest długotrwały i nie prowadzi do jakichkolwiek efektów.  Efficenter sp. z o.o. specjalizuje się w zakupie wierzytelności wynikających przede wszystkim z krótkoterminowych pożyczek. Proces ten jest realizowany poprzez […]

Skontaktuj się z nami