kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z problemami finansowymi. Czy jednak taka konsolidacja zadłużenia to naprawdę optymalne wyjście dla każdego? Przyjrzymy się zatem bliżej, na czym polega kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych, jakie są jego zalety i wady, a także kiedy warto się na niego zdecydować.

Co to jest kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych?

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych to produkt bankowy, który pozwala na połączenie kilku zobowiązań w jedno. Skierowany jest głównie do osób, które zmagają się z problemami finansowymi, mając na swoim koncie kilka kredytów, pożyczek czy chwilówek. Dzięki konsolidacji, zamiast wielu rat, klient zobowiązany jest do spłaty jednego zobowiązania. Jednak, aby uzyskać taką formę wsparcia, należy spełnić określone przez bank warunki, które mogą być trudne dla zadłużonych osób.

Wymogi i warunki kredytu konsolidacyjnego dla zadłużonych

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych jest dostępny tylko dla osób, które spełniają określone kryteria. Zwykle są to

posiadanie zdolności kredytowej,
brak opóźnień w spłacie dotychczasowych zobowiązań,
brak wpisów w rejestrach dłużników,
posiadanie stałego dochodu.

Banki mogą również wymagać innych warunków, w zależności od specyfiki produktu oraz polityki kredytowej danej instytucji. I tu pojawia się problem. Osoba zadłużona najczęściej nie posiada zdolności kredytowej do zaciągania kolejnych zobowiązań. Dodatkowo, nierzadkie są również wpisy do rejestru nierzetelnych dłużników spowodowane opóźnieniami w płatnościach rat pożyczek i kredytów, które dłużnik chciałby skonsolidować. Banki również niechętnie patrzą na zobowiązania pozabankowe, które „świecą na czerwono” w BIK i nie udzielają takim konsumentom wsparcia w postaci oferty kredytu konsolidacyjnego. Można rzec, że sytuacja bez wyjścia. Niemniej nawet dla takich osób znajdzie się ratunek w postaci kredytu konsolidującego takie niewygodne zobowiązania.

Decyzja o kredycie konsolidacyjnym dla zadłużonych

Oczywiście, decyzja o kredycie konsolidacyjnym dla zadłużonych musi być poprzedzona kompleksową analizą sytuacji dłużnika. Żeby taki kredyt konsolidacyjny był w ogóle opłacalny, tak należy sprawdzić wszystkie możliwe scenariusze. Co do zasady, wzięcie kredytu na spłatę innych zobowiązań polecone jest naszym klientom bardzo rzadko, bowiem istnieją lepsze sposoby na wyjście z finansowej pętli, aniżeli kolejny kredyt.

Dla kogo będzie opłacalne wzięcie kredytu konsolidacyjnego dla zadłużonych?

kredyt konsolidacyjny dla zadłużonychSpójrzmy na sytuację Pani Anny. Pani Anna mieszka w Radomiu. Z doświadczenia wiemy, że ten sąd nie jest prokonsumencki i zazwyczaj sprawy z powództwa banków, czy też spółek chwilówkowych, kończą się zasądzeniem. Sądy w Radomiu odczytują literalnie przepisy o maksymalnych kosztach pozaodsetkowych – jeśli prowizja mieści się w limicie, to również zostaje zasądzona. W sądzie Pani Anny nie ma więc co szukać.

Pani Anna ma kilkanaście otwartych chwilowek, kredyty bankowe oraz kilka świeżo otwartych produktów pozabankowych. Te ostatnie umowy zastrzegają ogromne prowizje. Dalsza obsługa tych zobowiązań nie jest dla Pani Anny możliwa. Sąd oznacza dla Pani Anny możliwość zwiększenia długów i to kilkukrotnie.

W przypadku Pani Anny rozwiązaniem będzie skorzystanie z naszej pomocy i wzięcie pożyczki konsolidacyjnej, która zamknie wszystkie zobowiązania Pani Anny. Pani Anna otrzyma zwrot prowizji za niewykorzystany okres kredytowania i nie będzie musiała płacić dalszych odsetek i kosztów pozaodsetkowych. Do spłaty pozostanie jedna rata w banku – zobowiązanie będzie rozłożone na większą ilość rat, a sumaryczna comiesięczna rata będzie umożliwiała systematyczną spłatę.

Przed decyzją o zawarciu umowy kredytu konsolidacyjnego dla zadłużonych sprawdziliśmy, czy będzie się to po prostu Pani Annie opłacało. Okazało się, że taki kredyt konsolidacyjny – uwzględniając prowizję za jego udzielenie – okaże się tańszy, niż dalsza obsługa zobowiązań, które były krok od wypowiedzenia.

Jak uzyskać kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych?

Bezpłatna analiza raportu BIK a kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych

jak dostać kredyt konsolidacyjnyJednym z wstępnych etapów jest analiza raportu BIK, który pokaże nam poziom zadłużenia, historię kredytową, liczbę zapytań kredytowych i pozwali przygotować się na opracowanie planu działania.

Ocena źródła przychodu

Pewne źródło przychodu dla klienta jest kluczowe z naszego punktu widzenia. Umożliwia to ocenę zdolności kredytowej oraz realnych opcji spłaty zadłużenia. Preferowane źródła dochodów to: umowa o pracę, renta, własna firma.

Zawarcie umowy pożyczkowej

Ten istotny krok oznacza, że przeprowadziliśmy pomyślną ocenę Twojego raportu BIK oraz źródła dochodu. Po zatwierdzeniu i podpisaniu umowy pożyczkowej z firmą, którą Ci polecimy, Twoje wszystkie zobowiązania zostają spłacone.

Uregulowanie zobowiązań sektora pozabankowego

Przygotowujemy odpowiednie dokumenty wymagane do uregulowania wszelkich kredytów pozabankowych. Zrealizowanie przelewu środków trwa nie dłużej niż jeden dzień roboczy. To czas, w którym pozbędziesz się wszystkich chwilówek.

Opracowanie raportu BIK

Na tym etapie skupiamy się na optymalnym przygotowaniu raportu BIK. Jest to kluczowy element postępowania – usuwamy zapytania kredytowe, kasujemy wpisy po uregulowanych kredytach pozabankowych i podejmujemy działania mające na celu zwiększenie szans na otrzymanie kredytu konsolidacyjnego dla zadłużonych. Zakładamy, że warto poświęcić czas na właściwe przygotowanie wniosku, zamiast działać pochopnie i bez wyznaczonej strategii.

Wniosek o kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych

Po oczyszczeniu Twojego raportu BIK ze zbędnych informacji (a więc podniesieniu Twojego scoringu) przechodzimy do etapu złożenia wniosku kredytowego w instytucji finansowej. Wybieramy zwykle trzy banki, gdzie szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji są najwyższe. Zbieramy niezbędne dokumenty, nadzorujemy cały proces utrzymując stały kontakt z doradcą bankowym obsługującym wniosek oraz negocjujemy warunki finansowe Twojego kredytu.

Zawarcie umowy kredyty konsolidacyjnego dla zadłużonych

To końcowy krok, świadczący o końcowym powodzeniu. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji, dochodzi do podpisania umowy z bankiem, uruchomienia kredytu oraz wypłaty środków na Twoje konto.

Rozliczenie wcześniejszej pożyczki

Po otrzymaniu pożyczki z banku, rozliczasz się z firmą, która udzieliła Ci pierwotnego wsparcia finansowego na zamknięcie Twoich zobowiązań. Od teraz możesz cieszyć się jedna ratą, na którą Cię stać!

Plusy i minusy kredytu konsolidacyjnego dla zadłużonych

Plusy Minusy
Jedna rata zamiast wielu Możliwe wydłużenie okresu spłaty
Możliwość obniżenia całkowitej kwoty do spłaty Wysokie koszty dodatkowe
Łatwiejsza kontrola nad finansami Trudniejsze uzyskanie dla osób z bardzo złym BIK
Możliwość negocjacji niższego oprocentowania Prowizja dla pośrednika kredytowego
Poprawa historii kredytowej Częsty obowiązek zabezpieczenia spłaty

 

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych może być pomocnym narzędziem, ale kluczową rolę w wyjściu z długów odgrywa przede wszystkim odpowiednie zarządzanie finansami osobistymi. Podejmując świadome decyzje, kontrolując wydatki i wspierając się radami ekspertów od oddłużania, masz szansę sukcesywnie poprawić swoją sytuację finansową i uwolnić się od długów. Jeśli chcesz, abyśmy przeanalizowali Twoją sytuację pod kątem uzyskania dla Ciebie kredytu konsolidacyjnego dla zadłużonych – odezwij się do nas za pomocą zakładki kontakt.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Skontaktuj się z nami