Kredyt Ok reklamacja

Dług w Kredyt Ok anulowany – nasza klientka zaoszczędziła 8 045,73 zł!

Kredyt Ok to marka  firmy CAPITAL SERVICE S.A. działającej na rynku od 1999 roku. Specjalność firmy Capital Service to udzielanie pożyczek ratalnych online z natychmiastowym przelewem na konto lub dostawą gotówki bezpośrednio do miejsca zamieszkania klienta. Ocena zdolności kredytowej trwa zaledwie kilka minut i całość procesu przeprowadzany w pełni zdalnie, bez konieczności opuszczania przez potencjalnego pożyczkobiorcy domu.

Firma jest zarejestrowana w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych, które jest zarządzane przez Komisję Nadzoru Finansowego, pod numerem RIP 000123. Na stronie pożyczkobiorcy czytamy, że spółka Capital Service nieustannie skupia się na oczekiwaniach i wymogach klientów, dostosowując procesy sprzedaży i obsługi, aby nieustannie zwiększać atrakcyjność świadczonych usług.

Jako członek Związku Przedsiębiorstw Finansowych,  Capital Service S.A. zobowiązane jest do Zasad Dobrych Praktyk. Firma ma również miejsce wśród pracodawców skupionych w „Koalicji na Rzecz Przyjaznej Rekrutacji”, gwarantując profesjonalizm w procesie rekrutacji dla obecnych i przyszłych kandydatów.

Czy warto zawrzeć umowę pożyczki Kredyt ok?

Na „papierze” wszystko wygląda dość dobrze. Potencjalni klienci firmy Capital Service S.A. kuszeni są ofertą szybkiej pożyczki, bez sformalizowanego procesu wnioskowania o finansowanie. Niemniej zapewnienia o produkcie dopasowanym do potrzeb klienta kończą się w momencie otrzymania formularza informacyjnego dotyczącego wnioskowanej pożyczki. Produkty Kredyt Ok są bowiem bardzo drogie. Przed nowelizacją ustawy o kredycie konsumenckim, zastrzegana umową prowizja operacyjna sięgała 100% kwoty udzielonej pożyczki. Po zmianach w przepisach, koszty pozoadsetkowe, które zastrzegane są w umowach Kredyt Ok, są równie wysokie i oscylują w granicach ustawowego limitu opisanego w art. 36a ustawy o kredycie konsumenckim.

Wysokie koszty w umowie pożyczki

Tak wysokie koszty pożyczek nie są przeszkodą dla klientów Kredyt OK. Brak możliwości uzyskania finansowania w innych źródłach, takich jak banki, zmusza do podpisania drogiej umowy pożyczki.

Oczywiście zastrzeganie wysokich kosztów pożyczek nie jest bezprawne – póki te koszty odpowiadają limitom ustawowym. Bezprawne w naszej ocenie jest jednak umiejętne obchodzenie ustawy o kredycie konsumenckim w innym zakresie.

Dług w Kredyt Ok

E-konsultacje medyczne – czy Capital Service może zastrzegać taką opłatę?

Kredyt Ok oferuje w umowach tak zwany pakiet „e-konsultacji medycznych”. Jest to fakultatywna usługa, niemniej konstrukcją przypomina „Twój pakiet” pojawiający się w umowach zawieranych z Profi Credit. Konsument nie musi takiej umowy „e-konsultacji” zawierać, ale dziwnym trafem każda osoba, która się do nas zgłosi z problemem długu w Kredyt Ok, posiadała zapis o potrąceniu części pożyczki na rzecz zapłaty za rzekomą usługę medyczną.

I właśnie potrącenie ceny za usługę medyczną pozwoliło naszej klientce złożyć oświadczenie o sankcji kredytu darmowego. Kredyt darmowy to taka konstrukcja, która pozwala spłacać kredytobiorcy jedynie pożyczony kapitał, bez jakichkolwiek kosztów pożyczki. Kancelaria, z którą współpracujemy, przygotowała naszej klientce obszerne pismo reklamacyjne, w którym wykazaliśmy,  że umowa jest niezgodna z ustawą o  kredycie konsumenckim.

Wobec spłacenia całkowitej kwoty kredytu uznaliśmy, że nasza klientka nie posiada jakiegokolwiek długu w Kredyt OK. Pierwotnie wysłana do naszej klientki odpowiedź była negatywna. Na tym etapie jednak uzupełniliśmy naszą argumentację a pożyczkodawca uznał – oczywiście nie dosłownie, bo żadna firma nie napisze, że ich umowy są niezgodne z prawem – że pożyczka jest zamknięta!

Kredyt Ok reklamacja

Uznana reklamacja w Kredyt Ok  i zaoszczędzone pieniądze

Tym samym nasza klientka zaoszczędziła 8 045,73 zł!

Każdy, kto kiedykolwiek zdecydował się na zaciągnięcie pożyczki, zdaje sobie sprawę, że decyzja ta często wiąże się z koniecznością poniesienia znacznych kosztów. Oprocentowanie, prowizje, opłaty manipulacyjne – to wszystko składa się na ostateczną kwotę, którą jesteśmy zobowiązani zwrócić. Czy jednak zawsze musimy bezgranicznie zaakceptować te koszty? Oczywiście, że nie. Zrozumienie struktury kosztów pożyczki oraz praw kredytobiorcy to klucz do skutecznego kwestionowania wysokich opłat. Pamiętaj, że nie wszystkie koszty są nieuniknione, a niektóre mogą być wręcz nieuzasadnione. Nasza pomoc pozwoli Ci podejmować bardziej świadome decyzje finansowe i potencjalnie zaoszczędzić dużą sumę pieniędzy na kosztach pożyczki. Jeśli posiadasz dług w Kredyt Ok – skontaktuj się z nami, sprawdzimy, czy możliwa jest redukcja Twojego zadłużenia.

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Skontaktuj się z nami